
Переїдання – шкідлива звичка у харчуванні
Опубліковано 05/06/2013
У кожного з нас є свої шкідливі звички у харчуванні, які часто пов’язані з постійним голодом, а в результаті – з переїданням. Тому, спробуймо розібратися в причинах виникнення різних типів голоду, можливо це допоможе нам з легкістю зробити правильний вибір на користь здорового харчування.
Шкідлива звичка у харчуванні – детокс-голод
Тяга до певних продуктів нагадує залежність від алкоголю, куріння і наркотиків, тільки в більш м’якій формі. Коли ми починаємо харчуватися правильно, в організмі з’являється додаткова енергія для того, щоб нарешті «зайнятися прибиранням і навести там порядок». Втома та дратівливість, викликані зміною харчування пов’язані з тим, що ті токсини, що були надійно «законсервовані» всередині нашого організму починають виходити назовні, щоб назавжди його покинути. Таким чином з’являється голод. Однак, пам’ятайте – такий детокс-голод лише ілюзія. Отож, не кидайтеся на їжу! Наберіться терпіння і замініть шкідливі звички у харчуванні на корисні.
Голод на поживні речовини
В ідеалі людина харчується з двох причин – щоб отримати енергію і щоб наситити організм необхідними поживними речовинами. Коли останніх з їжею надходить недостатньо, організм починає сигналити про бажанням перекусити. Тому ті люди, які харчуються не збалансовано, можуть відчути голод навіть відразу після прийому їжі. В цей момент з’являється небезпека переїдання. Це замкнене коло буде переслідувати вас доти, поки ваша їжа не міститиме в собі необхідну кількість поживних речовин. Такий тип голоду неможливо «заїсти» калорійною їжею, зате ця шкідлива звичка у харчуванні легко проходить, як тільки ви починаєте вживати якісні джерела поживних речовин – овочі, зелень, крупи і фрукти.
Справжній голод
Цей тип голоду безпосередньо пов’язаний з калоріями, або з тією енергією, яку ми отримуємо з їжею. Якщо наші енергетичні затрати перевищують кількість спожитої енергії, то природною реакцією організму буде бажання «поповнити запаси». Щоб визначити яку кількість калорій в день ви повинні вживати, скористайтеся формулою – вашу ідеальний вагу помножте на «фактор активності» – 26-30 для помірно активних, 30-36 для активних і більше 38 для спортивної діяльності. Це допоможе вам уникнути переїдання та визначити приблизну кількість калорій, яку необхідно вживати на день. Підрахувати кількість калорій, яку вам особисто необхідно вживати на добу допоможе оналайн калькулятор калорій.
Емоційний голод
Травна і нервова діяльність це процеси, які не можуть відбуватися одночасно. Тому депресія або нервове напруження часто можуть стати причиною відсутності апетиту або, навпаки – провокувати появу шкідливих звичок у харчуванні – викликати переїдання. Пам’ятайте, їжа, спожита у великих кількостях, не допоможе позбутися поганого настрою чи депресії. Вона лише стане причиною появи ще однієї проблеми – шкідливої звички у харчуванні, яка може привести до ожиріння.
Голод на спогади
Наш розум влаштований таким чином, що певні продукти у нас часто асоціюються з певними людьми, емоційними станами, почуттями і т.д. Так, гарячі пиріжки з грибами чи м ‘ ясом, які готує бабуся у багатьох в першу чергу викликають думки про любов і турботу, і вже ніяк не пов’язані з такою шкідливою звичкою у харчуванні як переїдання. Тому, якщо ви хочете вести здоровий спосіб життя, ні в якому разі не асоціюйте їжу з людьми чи подіями.
-
Харчування для нервів
-
Органічні продукти – основа здорового харчування
-
Корисні продукти для здорового харчування. Частина 1
-
Як харчуватися влітку
-
ТОП 10 порад з вибору продуктів без ГМО